Proste triki na przyspieszenie przemiany materii

12 stycznia 2017

Z roku na rok, im stajemy się starsi, tym nasz metabolizm niestety złośliwie spowalnia. Wystarczy zastosować jednak kilka prostych trików w codziennym życiu, by zachować piękną sylwetkę.

Z roku na rok, im stajemy się starsi, tym nasz metabolizm niestety złośliwie spowalnia. Wystarczy zastosować jednak kilka prostych trików w codziennym życiu, by zachować piękną sylwetkę.

Na początek pamiętaj, by jeść regularnie, częściej - a w mniejszych ilościach. Jeśli będziemy jeść rzadko, a duże porcje, to niestety nasz organizm będzie dostawać sygnał, że trzeba kumulować zapasy, co spowoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Jedząc zaś częściej i w mniejszych ilościach, to po pierwsze nie będziemy 'rozszerzać' zbytnio żołądka, a po drugie zmusimy organizm do większego zużywania energii na wytworzenie soków i enzymów trawiennych, jednocześnie zapobiegając nadmiernemu tyciu.

Zgodnie z powyższą zasadą również ważne jest, by nie pomijać śniadań! Nie chcemy, by z powodu ominięcia posiłku odkładała się tkanka tłuszczowa. Dlatego jedz śniadania! Najlepiej spożywać posiłki o regularnych porach, a kolację nie jeść później niż 2-3h przed snem.

Pamiętaj, by pić wodę. Omijaj słodzone napoje, bo to niestety zbędne kalorie. Polecamy również pić zieloną herbatę, gdyż wypicie 3-4 filiżanek dziennie pozwala spalić o 50kcal w ciągu dnia więcej. Może to mało, ale grosz do grosza.. :-)

Jedź produkty bogate w błonnik (najlepiej surowe warzywa i produkty pełnoziarniste), ponieważ przyspiesza on metabolizm poprzez poprawę perystaltyki, hamuje także po części wchłanianie nadmiaru tłuszczów oraz wspomaga w usuwaniu toksyn z organizmu.

Pamiętaj o zbilansowanej diecie. Nie omijaj mięsa, ponieważ białko podnosi termogenezę i potrzeba więcej energii, by je strawić. Jednak lepiej zainwestować w chude mięso i ryby. Jedz również witaminy z grupy B, które są niezbędne do szybkich przemian węglowodanów, tłuszczy i białek.

Poza tym pamiętaj, by ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :-) Nie chodzi tutaj o mordercze treningi, ale zdroworozsądkowy wysiłek fizyczny. Każe dodatkowe 500g mięśni sprawia, ze spalamy o 50kcal więcej na dobę.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz